Dne 2.12.2022  navštívili studenti naší školy adventní Vídeň. Exkurze se zúčastnilo 90 studentů ze všech obor a naplnili 2 autobusy. Každý autobus měl svoji paní průvodkyni. 
Z Boskovic se vyjíždělo po sedmé hodině a kolem půl jedenácté jsme přijeli  do Vídně. Nejprve nás čekala prohlídka tzv. Hundertwasserova domu. Jedná se o velmi zajímavou stavbu architekta Friedensreicha Hundertwassera, která neobsahuje rovné linie, její fasáda je nezvyklá díky množství pestrých barev a dům je jak zvenčí, tak uvnitř porostlý zelení.
Dále pro nás byla připravena zajímavá prohlídka centra Vídně. Začala na náměstí Marie Terezie (Maria – Theresien-Platz), odtud následně pokračovala k sídlu habsburských panovníků (Hofburg), španělské jezdecké škole (Spanische Hofreitschule) a přes Stephanplatz ke Katedrále sv. Štěpána (Domkirche St. Stephan). 
Během následného rozchodu jsme mohli navštívit vánoční trhy na náměstí Marie Terezie nebo trhy před Novou radnicí. Někteří studenti také využili možnosti navštívit světoznámé Přírodovědné muzeum.
Po půl šesté následoval návrat zpět do Boskovic. I přes nepříznivé počasí jsme si adventní Vídeň užili. 

K. Mazalová, S. Růžičková VP3


 

Spolupracujeme