Poslední dubnovou středu mohli studenti (VP1 a VP2) VOŠ a SŠ Boskovice strávit na veletrhu ANIMAL TECH v Brně. Akce se konala v prostorách brněnského výstaviště společně s Národní výstavou hospodářských zvířat a Národní výstavou myslivosti. Celý veletrh se uskutečnil v duchu chovatelství, genetiky, veterinárního lékařství, technologie a zemědělské techniky pro živočišnou výrobu.
Účastníkům exkurze byla představena jednotlivá plemena hospodářských zvířat, seznámili se s moderní technologií v zemědělství a v roli diváků se zúčastnili aukce skotu. Velkou podívanou byl pro ně parkur, spřežení a v neposlední řadě představení policejních koní. Prakticky si mohli vyzkoušet dojení skotu, jízdu na koni, posoudit jednotlivé druhy siláže, správné napnutí luku a mnoho dalšího.
Na základě kladných ohlasů je zřejmé, že propojení teoretických znalostí s praxí je pro studenty k nezaplacení. Celá akce efektivně prohlubuje znalosti nejen v oblasti zemědělství.
Pro ilustraci uvádím několik postřehů účastníků exkurze:
RADEK: 
“V rámci welfare chválím dostatek čisté podestýlky jednotlivých druhů zvířat. Zvířata nejevila žádné známky stresu z procházejících davů lidí a hluku.”
TOMÁŠ:
“Velice mě zaujal pavilon myslivosti - ukázka živých dravých ptáků, výběr luků a dalších zbraní. Díky exkurzi jsem viděl na vlastní oči plemena, která byla probírána v hodinách výuky (např. Romanovská ovce, Dorper).”
ŠÁRKA:
“Líbí se mi, že díky veletrhu mohou začínající chovatelé či hospodáři získat potřebné informace k rozvoji svého podniku.”
VERONIKA:
“Viděla jsem spoustu plemen hospodářských zvířat a jejich chovatelé mi ochotně sdělili zajímavosti chovu. Veletrh mohl sloužit i lidem, kteří nemají možnost navštívit hospodářství, díky čemuž si udělali realistický obrázek o jednotlivých zvířatech...protože kráva není jenom fialová.” (s nadsázkou)
ESTER:
“Zopakovala jsem si anatomii díky modelům kostí, svalů a trávicího ústrojí. Se spolužáky jsme ochutnali biozmrzlinu a sušené maso z vlastní výroby podnikatelů.”

ANIMAL TECH

Spolupracujeme