Začátkem května, tedy v době virové epidemie, kdy žáci byli již plně pohlceni on-line výukou, jsem vyhlásila praktickou soutěž žáků oboru Hotelnictví a turismus na téma Svátek matek.

Soutěžní úkol zněl:

  • Upeč pro svoji maminku jakoukoliv sladkost (podle vlastní fantazie).
  • Výrobek vyfoť, fotku i s receptem pošli na můj školní e-mail do pondělí 11. 5. 2020 (na fotce musíš být i ty nebo maminka).
  • Na tři nejhezčí a nejoriginálnější upečené sladkosti bude čekat odměna.

Byla jsem mile překvapena, že se soutěž setkala s pozitivní odezvou žáků. I když soutěž byla dobrovolná, zapojilo se do ní 18 žáků z 1. ročníku, 8 žáků z 2. ročníku a 14 žáků z 3. ročníku.

Při pohledu na zaslané fotografie jsem obdivovala jejich kreativitu a fantazii. Bylo opravdu těžké vyhodnotit ten nejoriginálnější výrobek, protože odměnu by si zasloužili všichni. 
Ale nakonec zvítězilo srdíčko s vlastnoručně vyrobenými makronkami od žákyně 1. ročníku Adély Kutilové. Druhé místo obsadila žákyně 3. ročníku Radka Kubínová se šachovnicovým dortem a vlastnoručně vyrobenými růžičkami. Jelikož jsem se nemohla rozhodnout, který výrobek si zaslouží třetí místo, vybrala jsem nakonec tři, které mě zaujaly, a to čokoládový dort od žákyně 2. ročníku Michaely Klusoňové, cupcakes žákyně 1. ročníku Kateřiny Opluštilové, krásně připravený talíř od žákyně 1. ročníku Michaely Sychrové

Všem zúčastněným patří velká pochvala. Mgr. J, Přikrylová

Spolupracujeme