Erasmus+ logo

Stejně jako studenti dalších oborů naší školy, zapojili jsme se i my, studenti 3. a 4. ročníku oborů Informační technologie a Ekonomika v podnikání, do projektu Erasmus+  a strávili jsme 14 jarních dnů ve Vídni.

Dne 20. března 2022 jsme odjížděli z brněnského hlavního nádraží vlakem RegioJet.  Za zhruba hodinu a půl jsme dorazili na vídeňské hlavní nádraží. Na hostel jsme se dopravili pomocí metra a linkového autobusu. Cesta vlakem probíhala bez komplikací až na málo místa v kupé. Cestování metrem probíhalo hladce po celou dobu.

Byli jsme ubytovaní v Palace Hostel Schlossherberge. Hostel ležel na kopci cca 20 minut od centra města. Ubytování bylo čisté, obývali jsme čtyřlůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Z hostelu jsme měli výhled na celou Vídeň. Pokoje nebyly příliš velké, ale nejednalo se o tak velký problém. Problémem bylo internetové připojení. Téměř v celém hostelu nefungoval internet, v některých místech nebyl dokonce ani signál. Nefunkčnost internetu a nedosažení signálu byly podle nás největší problémy ubytování.

Obědy a večeře nám dováželi v plastových krabičkách každé ráno. Snídaně nám poskytoval formou švédského stolu  hostel. Ty byly perfektní, což se však nedá říct o dovážených obědech a večeřích, které byly skoro bez chuti.

Firmy vybrané pro naše stáže byly vhodné. Všichni pracovali, jak nejlépe uměli. S prací neměl nikdo větší problém až na internet, který ji mírně ztěžoval. Byli jsme rozděleni do čtyř firem, přičemž dvě skupiny měly home office a dvě musely každý den dojíždět pracovat přímo do firem.

Erasmus+ nám poskytl vstupenky na vnitřní prohlídku zámku Schönbrunn. Prohlídka byla velice naučná a dobře zpracovaná, velkým plusem byl český audio průvodce. K dalším akcím, které jsme si užili, patřila například společná návštěva zábavního parku Prater.

Co se týče dalších zážitků, o ty jsme se postaral každý sám. Někdo chodil po muzeích, po památkách, jiný poznával místní kulturu či si užíval krás města. Vše nám po celou dobu pobytu usnadnila jízdenka na hromadnou dopravu.

Se svými získanými certifikáty jsme odjížděli v sobotu 2. dubna 2022. Zpáteční cesta byla poklidná a všichni jsme se těšili domů.

Tuto akci bychom vám doporučili, protože získáte zkušenosti v komunikaci v cizím jazyce, zkusíte si pracovat v zahraniční firmě a osamostatníte se v rámci pobytu v metropoli.

Martin Burian a Michal Mandys
studenti oboru IT

Erasmus plus vlajka

 

Spolupracujeme