Třída EP2 se ve středu 21. 6. 2023 zúčastnila exkurze ve firmě Baumüller Brno, s. r. o., Skalice nad Svitavou. Firma, která se zabývá výrobou elektromotorů, v letošním roce oslavila významné výročí, na trhu je už 30 let. 
Po úvodním přivítání nás ředitelka EKO, IT a HR paní Ing. Jana Pechurová seznámila s historií a vývojem firmy, dále s výrobou, fungováním a složením samotného elektromotoru. Pro zajímavost měla pro studenty  připraveny informace, jak se přichystat na pohovor, jak si připravit životopis a nejzajímavější otázky, se kterými se na takovém pohovoru na jakoukoliv pozici mohou setkat. Spolu se svou kolegyní personalistkou paní Mgr. Jaroslavou Látalovou nás zavedla přímo do výroby, expedice a dalších zajímavých míst ve firmě. Studenti byli velmi spokojeni s prohlídkou a představením firmy, s možnostmi, jaké firma studentům nabízí (a to nejen spolupráci v rámci praxí, ale i  uplatnění v této firmě po absolvování střední školy). 
Poznali jsme další firmu v regionu, která nabízí práci studentům z oborů zaměřených na ekonomiku i informatiku. Exkurzi po rozhovoru se studenty hodnotíme jako velmi zdařilou a pro jejich další možnost uplatnění přínosnou. 

Za vyučující Ing. Petra Grénarová, DiS., Ing. Mgr. Jana Krejcarová
 

Spolupracujeme