Žáci naší školy navštívili automobilový závod Škoda v Mladé Boleslavi

Dne 6. 12. 2022 se někteří žáci tříd EP a IT vydali na dlouhou cestu do Mladé Boleslavi, aby zde navštívili místí výrobní závod  - největšího výrobce automobilů v České republice Škoda Auto. Odjezd byl naplánován na brzké ranní hodiny, jelikož žáky čekala dlouhá 4hodinová cesta.

Po náročné cestě žáci navštívili zákaznické centrum, kde si mohli prohlédnout osobní automobily, které Škoda vyrábí. Nacházely se zde tradiční automobily se spalovacími motory, ale i nejnovější elektroauta. Dále zde mohli žáci navštívit obchod s brandovanými produkty Škoda Auto a nakoupit zde, s ohledem na blížící se Vánoce, malé dárečky pro své příbuzné.

Poté již studenty čekala návštěva výrobního závodu.  V prostorách lisovny si mohli v praxi prohlédnout robotickou ruku. Následovala prohlídka haly, ve které se automobily sestavují. Místní pracovníci zde musí pracovat ve vysokém tempu, jelikož mají v průměru 1 minutu na aplikování svojí součástky do automobilu. Celou prohlídku organizovala paní průvodkyně, která vše komentovala a při přejezdech do jednotlivých výrobních hal zpestřila exkurzi zajímavostmi o podniku či platových podmínkách firmy.

Nakonec žáci navštívili muzeum „škodovky“, kde jsou vystaveny bývalé závodní automobily Škoda, a poté je čekala komentovaná prohlídka zaměřená na historii podniku a vývoj automobilů.  Zajímavou součástí expozice byly také vozy určené k vývozu do jiných států.

Po absolvování všech 3 částí exkurze se žáci vydali na zpáteční cestu do Boskovic. Získané informace obohatily jejich teoretické znalosti, velmi zajímavé bylo vidět propojení teorie a praxe zrovna v takovém podniku, jako je největší automobilka v Česku.

Patrik Pelíšek, EP4

Spolupracujeme