Exkurze do Datového Centra Faster CZ

Dne 1.12.2023 jsme se my studenti IT3 VOŠ a SŠ Boskovice vydali na nezapomenutelnou exkurzi do datového centra, která nám otevřela dveře do fascinujícího světa moderních informačních technologií. Naší první zastávkou bylo praktické seznámení se svářením optických kabelů, což pro nás byla vzrušující a poučná zkušenost.

Během sváření optických kabelů jsme měli příležitost ponořit se do detailů spojování optických vláken, což je klíčový proces pro správný přenos dat v moderních telekomunikačních sítích. Odborní průvodci nás provedli celým procesem, vysvětlili nám důležité kroky a nechali nás, abychom si pod jejich vedením sami si tuto dovednost vyzkoušeli.

Po této praktické části jsme měli možnost prozkoumat samotné datové centrum. Prohlídka nás zavedla do dvou serveroven, kde jsme si mohli přiblížit fungování moderních serverů, které zajišťují plynulý chod digitálního světa. Architektura serverů, redundantní systémy a bezpečnostní opatření nás fascinovaly a poskytly nám hlubší vhled do komplexního prostředí datového centra.

Další zajímavou částí byla návštěva chladicího systému, který je klíčový pro udržení optimální teploty v serverovnách. Technologie používané k chlazení nás ohromily a ukázaly nám, jaký význam má tato část infrastruktury pro spolehlivý provoz datového centra.

Nicméně nejvíce se nám líbila serverovna. Průchod mezi regály plnými výkonných serverů byl zajímavým pohledem do srdce digitálního světa, kde se každou vteřinu manipuluje s ohromným objemem dat. Přítomnost mezi těmito technologickými systémy nás podněcovala k uvědomění si rozsahu síly a komplexnosti moderních informačních systémů.

Celkově lze tuto exkurzi považovat za výjimečně poučnou a inspirativní. Děkujeme firmě Faster CZ za možnost nahlédnout do takového prostředí a rozšířit naše znalosti o klíčových aspektech moderních informačních technologií.

Svařování optických kabelů

Spolupracujeme