Dne 27.11.2023, jsme s třídou KZ2 vyrazili v rámci exkurze do Prahy. Naše první cesta z hlavního nádraží vedla do obchodní pasáže Pankrác, kde jsme měli možnost shlédnout nádherný podmořský svět medúz. Součástí expozice je i menší kavárna, ve které jsme si připadali jako součást oceánu, všude okolo bylo pomocí světelných efektů, simulované podmořské dno. V této netradiční kavárně, jsme si dali mnoho výborných a krásně vypadajících zákusků a limonád.

Další zastávkou se po menší procházce centrem Prahy stala kočičí kavárna. Vybavení kavárny bylo velmi útulné a zajímavé, nejvíce nás zaujaly pelíšky, škrabadla a hrací koutky pro kočičky. Na výběr bylo i mnoho výborných zákusků a výběrová káva. Po domluvě s velmi milým personálem, jsme kočičkám koupili mňamku a pořádně je pomazlili a poslechli si jejich příběh, jak se do kavárny dostaly a jak celý tento koncept kočičích kaváren vlastně funguje.

Jelikož jsme si museli po dávce cukru a kávy i trochu odpočinout, jako další cíl byl vybrán motýlí dům Papilonia. Po poučení od paní průvodkyně, jsme vyrazili do terénu a užili si krásný zážitek mezi motýly. Mohli jsme si je podržet v rukou a dívat se, jak se líhnou ve speciálním akváriu. Tato místnost je součástí obrovského domu hraček uprostřed Prahy. 

Závěr naší exkurze nás zavedl do kavárny, kde pracovala obsluha s hendikepem. Byla velmi příjemná, ochotná, ale hlavně je neustále provázel úsměv na tváři. V kavárně jsme si dali pozdní oběd, který byl opravdu výborný a po zaplacení jsme vyrazili zpět na nádraží a vlakem odcestovali zpět domů.

1

Spolupracujeme