V lednu 2022 se žáci druhých a třetích ročníků naší školy v rakouském lyžařském středisku Zettersfeld tradičně zúčastnili lyžařského kurzu.

Na kurz jsme odjeli ve středu 12. 1. 2022 v deset hodin večer. Do města Lienz jsme přijeli v ranních hodinách a počkali na příjezd lanovky. Ta nás vyvezla až k penzionu, kde jsme byly ubytovaní. Hned po příjezdu jsme se rozdělili do týmů, ve kterých jsme zbylé dny lyžovali.

V první skupině byli ti, kteří nestáli na lyžích poprvé a lyžovat uměli. Ve druhé skupině byli ti, kteří si na lyžích až tak moc nevěřili nebo s lyžováním teprve začínali A poslední skupinu tvořili žáci na snowboardech. 

Po prvním dnu lyžovaní jsme obdrželi klíče od pokojů a ubytovali jsme se. Jelikož nás všechny dlouhá cesta autobusem značně znavila, byli jsme rádi, že si konečně můžeme po náročném dni odpočinout.

Druhý den jsme zahájili snídaní a v devět hodin už jsme byli všichni připravení vyrazit na svah. Každý den jsme měli mezi snídaní a obědem několik hodin na sjíždění různých sjezdovek, zároveň jsme se mohli kochat krásnými a nezapomenutelnými výhledy. Po obědě nás čekal polední klid. Po poledním klidu a načerpání energie jsme se opět vrátili na svah, kde jsme mohli lyžovat do čtyř hodin.

Následující dny probíhaly stejně. Poslední den (16. 1.) jsme si přivstali o něco dříve, abychom stihli uklidit pokoje a sbalit si věci. Po snídani jsme šli úplně naposledy lyžovat na dlouhé, krásně upravené sjezdovky. Část žáků lyžovala ještě odpoledne, ale my jsme se raději vydali lanovkou na horský vrchol a naposledy si užívali horského sluníčka a výhledu.

Pak už byl bohužel čas se vrátit. Všechny to moc mrzelo, protože jsme si jednak užili krásného prostředí a jednak jsme si jako skupina skvěle sedli a spřátelili se.

Šafránková Kristýna, Paděrová Aneta

LVK 2022

Spolupracujeme