Ve dnech 11. - 16. ledna 2023 se uskutečnil námi velice očekávaný lyžařský kurz v Alpách. Již tradičně jsme ve večerních hodinách vyrazili patrovým autobusem do lyžařského střediska Zettersfeld, nacházejícího se v blízkosti města Lienz.  Zettersfeld je možné bez nadsázky nazvat „sluneční terasou“, protože se zde může lyžovat od rána až do pozdního odpoledne. Vleky vedou k různě náročným sjezdovkám, což je pro lyžařské kurzy ideální.

Po jedenácti hodinách cesty jsme konečně dorazili na „naši“ horskou chatu, která se nachází přímo na svahu ve výšce 1800 m n.m. I když byli někteří po náročné cestě trochu unavení, všichni radostně vyrazili na sjezdovku. Žáci byli rozděleni do tří skupin podle lyžařských schopností a dovedností, čtvrtou skupinu vytvořili snowboardisté.

Začátečníci a mírně pokročilí na cvičném svahu u chaty velice rychle zvládli základní techniky lyžování a zastavení a následný nácvik oblouků. Každou další jízdou získávali větší a větší jistotu, až nakonec bravurně sjížděli většinu místních sjezdovek. Zdatnější lyžaři a snowboardisté se hned od prvního dne vydali na náročnější trasy až do výšky 2200 m n. m., kde se postupně zdokonalovali v lyžařské technice.

Lyžařský kurz se velmi vydařil, ale bohužel rychle utekl. Všichni si užili hodně zábavy, a to jak na sjezdovkách, tak i mimo ně. Jedinou kaňkou na kurzu tak byl úraz, kdy se jedna žákyně zranila vlastní lyží a musela být ošetřena v nemocnici v Lienzu. Přesto i ona bude mít určitě na co vzpomínat.

Tým instruktorů LVK

foto

Spolupracujeme