Dne 14. října jsme na naší škole mohli přivítat pana Ing. Martina Kváše, CSc. z krmivářské společnosti VAFO. Pro studenty VOŠ oboru Fyzioterapie zvířat si připravil poutavé přednášky Vztah výživy a pohybového aparátu psů a koček, Doplňky stravy vhodné k podpoře zdraví pohybového aparátu, Prevence onemocnění pohybového aparátu z pohledu výživy.
Kromě velkého množství zajímavých informací studenti dostali i balíček od společnosti Brit.
Libuše Pačínková
Zde jsou ohlasy studentů:

Pan Kváš má osobitý a velmi zajímavý přednes, znám ho už díky přednáškám od UNIFYZ a jsem ráda, že je ochoten přednášet i pro naši školu a že škola tyto přednášky zajišťuje. Výživa je totiž důležitou součástí života nejen psů a koček, ale také může být velmi nápomocná při našich terapiích. Proto je důležité, abychom měli vzdělání i v tomto směru a věděli, jak majitele pacientů nasměrovat. 
Pan Kváš nám kromě znalostí dovezl i dárky a vzorky granulí, které potěšily nás i naše mazlíčky.
Němečková Sára 

Na přednášce nám pan Kváš předal informace, kterými je vhodné se řídit při volbě krmiv. Mluvili jsme i o obezitě jako největším problému v dietetice zvířat a s ní spojeným kloubním onemocněním. Za sebe nejvíce oceňuji to, že nám pan Kváš objasnil i mnoho mylných faktů a dezinformací v dietetice psů a koček. Ačkoliv proběhla přednáška pod záštitou firmou BRIT, byla problematika prezentována nestranně a upřímně.
Benáčková Kateřina

S panem Kvášem mám již zkušenosti ze seminářů z UNIFYZ. Jako vždy byla jeho přednáška velmi užitečná a získala jsem díky ní mnoho dalších zkušeností. Je vidět, že výživě psů a koček rozumí a má nám co předat. Mimo jiné jsme si z přednášky odnesli i věcné dary, které jsme všichni velice ocenili. Těším se na další přednášky a další získané znalosti. 
Barbora Dufková 

PŘEDNÁŠKA VAFO

Spolupracujeme