V měsíci květnu 2023 se studenti oboru Fyzioterapie zvířat zúčastnili velice zajímavých přednášek z oboru fyzioterapie koní a ortopedie malých zvířat. 
Třídy FZ2 a FZ3 se zúčastnily zajímavé přednášky s veterinární ortopedkou z VFU Brno paní MVDr. Ivou Trojanovou, Ph.D., která studenty i vyučující naší školy obohatila svými znalostmi z ortopedie malých zvířat včetně nejnovějších postupů z ortopedické chirurgie. 
Třídy FZ1, FZ2 a FZ3  dále měly možnost zúčastnit  se přednášky na téma fyzioterapie koní s certifikovanou koňskou fyzioterapeutkou paní Barborou Matuškovou. Přednáška byla velice zajímavá a studenti viděli spoustu kazuistických videí přímo z praxe paní Matuškové.
Obohacující přednáškou pro všechny třídy oboru fyzioterapie zvířat byla přednáška z ortopedické praxe pana MVDr. Roberta Srnce, Ph.D. z VFU Brno. Pan doktor všechny zaujal nejen svými znalostmi z veterinární ortopedie u malých zvířat a svými ortopedickými postupy, ale i velice poutavým způsobem interpretace.
Dne 29.5.2023 se třída FZ2 zúčastnila exkurze v rehabilitačním centru pro koně v Měníně. Studenti zde byli seznámeni se základními fyzioterapeutickými postupy pro koně, manuálními technikami i magnetoterapií. Další zajímavou částí exkurze byla hydroterapie koní s podvodním běžeckým pásem.
Moc všem přednášejícím děkujeme.

Adéla Voborná

Spolupracujeme