V průběhu školního roku 2022-2023 realizovali žáci IT3 zajímavý projekt. Adam, Honza a Martin sice původně plánovali stavbu workoutového hřiště, ale protože s tímto plánem vedení města ani školy z bezpečnostních důvodů nesouhlasilo, rozhodli se pro něco mnohem lepšího – zlepšení životních podmínek  zvířat v našem okolí.

Naplánovali umístění ptačích budek, krmelce a bidla pro dravce (v okolí potního místa Otylka). Na projektu začali pracovat na podzim. V lednu podali žádost o dotaci, a když  byl projekt schválen, nakoupili potřebný materiál pro bidla, která vyráběli sami. Krmelec s ptačími budkami koupili.

Když měli vše natřené a připravené, pomohl jim pan učitel Marek a pan nadlesní Novotný s převozem a umístěním v lese. A to vše na svátek práce!

Celý projekt byl pro kluky naprosto báječný. Zažili spoustu nových věcí – od plánování projektu, stanovení cílů, jednání s vedením města, tvorby rozpočtu a harmonogramu činností, až po praktické dovednosti, jako je řezání pilkou a natírání latí, nalezení vhodného místa pro bidla a jejich montáž.

 Vše se povedlo, krmelec je schovaný pěkně v houští, bidla pro dravce čekají na poštolky
a budky byly slavnostně předány mladým ptačím novomanželům.

 

Text tohoto článku upravila Mgr. Bušinová

(článek  předtím s velkým potěšením vygenerovala ChatGPT)

Spolupracujeme