Ve dnech 15. 10. až 1. 11. 2021 pobývala skupina studentek a studentů z V0Š a SŠ Boskovice v italském Miláně. Zajištění celé stáže zprostředkovala italská agentura EVOLVO ve spolupráci s EUROPEAN TRAINING AND EDUCATION NETWORK (ETEN). Studenti měli zajištěné ubytování v Hi! Ostello Miláno a celodenní stravování.

Studentky čtvrtého ročníku oboru Veterinární prevence pracovaly na farmě Azienda Agricola Cirenaica, což je rodinná společnost, která v blízkosti Národního parku Ticino provozuje udržitelným certifikovaným způsobem rostlinnou a živočišnou výrobu. Studentky si v praxi vyzkoušely celý pracovní proces od péče o zvířata až  po zpracování masa a výrobu vyhlášených salámů. Během svého pracovního pobytu studentky navázaly přátelské vztahy nejen s milým personálem, ale i s místními domácími mazlíčky (psem a kočkami).

Studentky a studenti oboru Diplomovaná všeobecná sestra pracovali ve dvou domovech pro seniory společnosti Gruppo Korian – ve Villa san Clemente ve městečku Villasanta a v Sant'Andrea v Monze. I oni se setkali s milým přijetím zdravotnického personálu. Určitě budou všichni rádi vzpomínat nejen na pracovní zkušenosti, ale i na humorné pokusy komunikovat s klienty domovů v italštině.

Ve volném čase všichni poznávali krásy a kulturu Milána a jeho okolí, stihli ale také ochutnat pravou italskou pizzu.

Pobyt v Itálii  určitě všem přinesl spoustu nevšedních zážitků a zkušeností.

Ciao! Grazie!

Mgr. Veronika Pospíšilová, Mgr. Věra Kolaříková

Studenti na ERASMU+ Miláno

Spolupracujeme