Od 6. června do 8. června 2022 se třída druhého ročníku oboru Veterinářství vypravila na dlouho očekávaný třídní výlet. Za svoji destinaci si vybrala historické město Prahu. 
V pondělí ráno nadšenou třídu čekala dlouhá cesta autobusem a vlakem do Prahy. Žáci byli docela unavení a jakmile přestoupili do vlaku, téměř všichni usnuli. Z  nádraží se vydali tramvaji na ubytování do pěkného hotelu Prokopka na Žižkově, zamířili do svých pokojů, kde si po cestě chvíli odpočinuli. Poté vyrazili do rozsáhlé pražské zoo v Troji, kde je čekalo mnoho zvířat a nových informací o nich. Některé žáky zaujal obrovský výběh pro slony (tzv. údolí slonů), jiní věnovali pozornost žirafám a zebrám, mnohé zaujal svět mokřadů, ve kterém žije společenství ptáků i savců, kteří k vodě patří – i těch, kteří se přes ni neumějí dostat (vodomilní tapíři, mokřadní antilopy, čápi, plameňáci a další vodní ptáci). Díky nádhernému počasí a výborné poloze areálu si všichni mohli užít také nádherný výhled na Prahu. 
V úterý ráno se žáci lekli deštivého počasí, pak se ale hodili do gala a vyrazili do Divadla na Vinohradech, kde je čekalo divadelní představení Revizor od známého spisovatele Gogola. Všechny mile překvapily herecké výkony a celkové zpracování děje. V odpoledních hodinách účastníky výletu čekala prohlídka historického centra Prahy. Královskou cestou  prošli od Prašné brány, přes Staroměstské náměstí, Karlův most, Nerudovu ulici až k Chrámu svatého Víta. Turistickou procházku zakončili ve Zlaté uličce.  
Poslední den se žáci vydali lanovou dráhou na Petřínskou rozhlednu. Výstup na rozhlednu (po více než 200 schodech) byl dobrovolný, ale šli skoro všichni. Po nádherném výhledu na Prahu se žáci s učitelkami vydali pro zavazadla a vyrazili na zpáteční cestu.
Počasí bylo až na malé výjimky krásné. Celá třída si výlet do Prahy užila, žáci  nasbírali mnoho zážitků a informací. Myslíme si, že se všichni těší na další exkurze.

P. Krytinářová a D. Válková VP2
 

Veterináři v Praze

Spolupracujeme