Za tajemstvím zlaté Prahy - výlet plný památek a demokracie

V prosinci 2024 se žáci IT4 vydali na exkurzi do Prahy. Takto popsali svůj pobyt:

Den první

Na začátku našeho výletu jsme navštívili Petřínskou rozhlednu, kde nám pohled na Prahu z výšky otevřel oči na rozsah krás, které město nabízí. Zelené parky, historické budovy a klenotnice architektury – to všechno nám ukázala tato výšková budova. Fotografie nám poslouží jako památka na tento úchvatný okamžik.

Poté jsme zamířili k Pražskému hradu, sídlu českých panovníků. Procházka rozsáhlými nádvořími a návštěva katedrály sv. Víta nás vtáhla do historie. Každý kámen nám vyprávěl příběh a my jsme si uvědomili, že Praha je městem s bohatou minulostí, která je stále živá.

Po prozkoumání hradu jsme se vydali na slavný Karlův most. Bez davů turistů a s klidem kolem nás jsme se mohli naplno ponořit do atmosféry tohoto historického místa. Sochy svatých a pouliční umělci tvořili unikátní atmosféru, která se večer proměnila ve zvláštní romantiku.

 

Den druhý

Druhý den našeho výletu byl věnován současnému politickému dění. Navštívili jsme Poslaneckou sněmovnu, abychom lépe pochopili fungování českého parlamentu. Prohlídka historické budovy nám přinesla vhled do politického procesu a možnost diskutovat s průvodcem o aktuálních tématech.

Celý náš výlet byl kombinací historie a současnosti, klidu a rušné atmosféry. Tento výlet nám nejen otevřel dveře do minulosti, ale také nám ukázal, že každé historické město v sobě nese živý příběh, který se stále vypráví.

Spolupracujeme