Dne 23. 5. 2023 třída VP3 v rámci odborné praxe a předmětu kynologie absolvovala exkurzi do záchytné stanice v Boskovicích. Stanice sídlí vedle areálu „SITA“ (nedaleko lesa zvaného Doubravy). Tato nezisková organizace byla vybudována Městem Boskovice a provozuje ji Městská policie. Nejedná se o útulek, ale o umisťovací prostor odchycených volně pobíhajících zvířat na katastru města Boskovice.
Během prohlídky se žáci seznámili s pravidly stanice, dozvěděli se informace o historii odchytu, prohlédli si prostory areálu a nahlédli i do kanceláře. Paní Pokorná všechny hezky zasvětila do chodu a aktuálního dění záchytné stanice. Žáci měli možnost si vyzkoušet dostupné odchytové pomůcky.
Pro přítomné bylo k dispozici i odchytové auto, které patří právě Městské policii. Jeden člen policie názorně ukázal automobil společně s veškerými pomůckami pro odchyt. Prozradil žákům kuriozity uplynulých odchytů – např. odchyt zvířat ze zoo, odchyt hadů atp.
Žáci si díky exkurzi rozšířili znalosti v této oblasti a navázali kontakt pro případnou budoucí spolupráci. Závěrem snad už jen - hlídejte si pečlivě své domácí mazlíčky a kočičky preventivně kastrujte.

MVDr. Zuzana Prchalová
 

Spolupracujeme