Dne 11. 10. 2023 se žáci tříd EP a IT vydali do Brna, aby zde navštívili největší mezinárodní průmyslový veletrh v Evropě. Celý zážitek byl nejenom fascinující, ale také velmi poučný a inspirativní pro všechny zúčastněné.

Naše exkurze začala v 9 hodin ráno, kdy jsme se sešli před výstavištěm v Brně. Po příjezdu na veletrh jsme byli uvítáni moderním výstavištěm a atmosférou plnou inovací a technických zajímavostí. Měli jsme možnost navštívit mnoho stánků, které prezentovaly širokou škálu strojírenských a technických produktů. Bylo skvělé vidět, jaké pokroky a novinky přináší tento průmysl a jaké inovace mohou ovlivnit naši budoucnost.

Nejvíce nás zaujaly stánky věnované pokročilým technologiím, automatizaci a digitalizaci v průmyslu. Získali jsme mnoho informací o nejnovějších trendech a technologiích, které mohou mít velký vliv na naše obory a profesní kariéry. Měli jsme také příležitost setkat se s experty a diskutovat s nimi o jejich produktech a inovacích.

Kromě toho jsme měli možnost sledovat praktické ukázky a demonstrace některých zařízení a technologií anebo si dokonce ponechat samotný výrobek. To nám umožnilo lépe pochopit, jak tyto technologie fungují a jak mohou být využity v praxi.

Exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh byla skvělou příležitostí k rozšíření našich znalostí a k nahlédnutí do světa moderního průmyslu. Tyto zkušenosti budou mít určitě pozitivní dopad na naše budoucí profesní úspěchy.

 

Dalibor Ambroz, žák třídy EP3

foto

Spolupracujeme