Studiem tohoto oboru získáš předpoklady pro práci ve správcovských, dražebních a developerských společnostech. Naučíš se komunikovat, být flexibilní.

Na praxích se v reálu seznámíš s fungováním subjektů trhu a obchodu s nemovitostmi.

Ekonomika nemovitého majetku

Charakteristika oboru

Chceš mít perspektivní zaměstnání s jistým uplatněním v praxi? Chceš začít podnikat? Chceš pracovat s realitami? Ve škole tě naučíme uplatnit znalosti, schopnosti a dovednosti ve velmi dynamicky rozvíjející se oblasti obchodu, služeb a správy nemovitých věcí. Naučíš se dobře komunikovat, úspěšně se vyrovnávat s problémy, být flexibilní, získat předpoklady pro práci ve správcovských, dražebních a developerských společnostech. Budeš schopen založit firmu, jednat se stavebními, finančními a katastrálními úřady, se znalci v oboru, notáři, advokáty a finančními institucemi. Každoročně strávíš řadu týdnů na praxi, kde se seznámíš přímo v reálu s fungováním subjektů trhu a obchodu s nemovitostmi. Pokud budeš mít chuť dále studovat, je tu možnost získat titul Bc. po ročním studiu na smluvně sjednané vysoké škole.

Uplatnění

Zvládneš samostatně obchodovat s nemovitostmi a zprostředkovávat obchody třetích osob. Umíš se uplatnit jako správce nemovitého majetku vlastního nebo pro třetí osoby ve státní i soukromé sféře. Můžeš pracovat jako asistent při přípravě a realizaci dražebních jednání včetně přípravy informačních memorand a podkladů. Poradíš si i se zaměstnáním jako je oblast družstevního vlastnictví a bytových družstev. Jsi schopen práce jako zprostředkovatel obchodu s tuzemskými i zahraničními partnery. Pro své znalosti a dovednosti a pro dovednost práce v týmu a schopnost dalšího sebevzdělávání jsi vhodný jako pracovník organizace komunikující s advokáty, notáři, znalci, hypotečními bankami a stavebními spořitelnami, stavebními, finančními a katastrálními úřady.
 

Garant oboru
Ing. Lucie Dokoupilová


Učební plán

Povinné a povinně volitelné předměty
Název předmětuZkratka
První cizí jazyk (AJ, NJ)PCJ
Druhý cizí jazyk (AJ, NJ, RJ)DCJ
Ekonomie a ekonomika podnikuEEP
ÚčetnictvíÚČE
Ekonomika nemovitého majetkuEN
Aplikace ekonomického softwareAES
Finanční matematika a statistikaFMS
Základy marketinguZM
PsychologiePS
Manažerská psychologieMP
Základy právaZP
Veřejná správaVS
Informační a komunikační technologieIKT
Povinné a povinně volitelné předměty
Název předmětuZkratka
Aplikace software pro nemovitý majetekASN
Písemná a elektronická komunikacePELK
Absolventský seminářAS
Odborná praxeOPX
Volitelné předměty
Název předmětuZkratka
Konverzace v anglickém jazyceKAJ
Konverzace v německém jazyceKNJ
Aplikovaný marketingAM
MatematikaM

Související články

Související galerie

Spolupracujeme